هفت سنگ

اینجا خونه ی منه ، به خونه کوچیک من خوش اومدید .

تاثیر ضریب کالا در محاسبه پورسانت


کالاهای تایید شده شرکت
 

انواع چای سیاه خارجه - انواع چای کیسه ای 25 عددی- برنج ایرانی- قند و شکر- انواع ماکارونی- کنسرو تن ماهی- انواع شکلات و تافی و آبنبات- انواع حبوبات- انواع ترشی و کمپوت و مربا و زیتون و خیارشور- انواع کیک و کلوچه- چیپس و اسنک چاکلز و کرانچیپس- رب گوجه فرنگی- انواع ادویه- کنسرو لوبیا- کنسرو ذرت شیرین- کنسرو مایع ماکارونی- کنسرو نخود طلایی- کنسرو باقالا- کنسرو قارچ- کنسروخورشت قیمه- کنسروخورشت قرمه سبزی - کنسرو عدسی - کنسرو نخود فرنگی- کنسرو بادمجان-.انواع سس- روغن سرخ کردنی- انواع بیسکوییت و ویفر- انواع آبمیوه تتراپک- انواع آدامس اونوو- انواع لواشک


حالا وقت آن است که با نحوۀ استفاده از ضرایب کالا آشنا شویم. آشنایی با نحوۀ استفاده از ضرایب کالایی باعث می شود تا شما بتوانید پورسانت خود را به درستی محاسبه کنید. (البته پورسانت های شما توسط نرم افزار به صورت اتوماتیک محاسبه می شود و این توضیحات فقط برای این است که شما از نحوۀ محاسبۀ پورسانت در سیستم شرکت مطلع شوید)

فرض کنیم کالایی مثل چای در گروه کالاییA ، لوبیا (حبوبات ) در گروه کالاییB و برنج در گروه کالایی C قرار دارند. شما در یک فاکتور از هر کدام از این اقلام، به میزان پنجاه هزار ریال فروخته اید. یعنی مجموع مبلغ فاکتور شما یکصد و پنجاه هزار ریال است. برای محاسبۀ پورسانت فروش مستقیم این فاکتور ابتدا ضرایب مربوط به هر گروه کالایی را در مبلغ کالای مربوطه و درصد پورسانت متعلق به این فاکتور ضرب می کنیم تا مبلغ پورسانت آن به دست بیاید:



بنابراین با توجه به اعمال ضرایب کالایی در این فاکتور، مبلغ پورسانت فروش مستقیم آن 9000 ریال می شود.

به روشی ساده و گویا، پلن درآمدزایی شرکت را برای شما شرح دادیم. اگر بخشی از این نوشته برای شما هنوز کاملاً قابل درک نیست، یکبار دیگر آنرا را مطالعه کنید. همچنین می توانید برای درک بیشتر آن از بازاریاب هادی خود کمک بگیرید. البته با شروع کار و محاسبه پورسانت فاکتورهای خود و زیرمجموعه تان، این پلن کاملاً در ذهنتان جای خواهد گرفت.
تاریخ ارسال: 1391/07/26 ساعت 23:21 | نویسنده: شبیــــ ـ ـ ـناز | چاپ مطلب 18 نظر